Laguna Balos & Gramvousa statkiem

Balos to jedna z najpopularniejszych lagun na świecie i obowiązkowa destynacja do odwiedzenia podczas pobytu na Krecie.

Wycieczkę rozpoczynacie około godziny 8:45 z Agia Mariny, skąd zabiera Was autobus do portu w Kissamos. Tam czeka na Was statek, który zabierze Was w pierwszej kolejności na wyspę Imeri Gramvousa*. Wyspa ta, potocznie zwana wyspą piratów, znajduje się 20km na północny zachód od Kissamos. W trakcie rejsu będziecie mogli zapoznać się z ciekawą historią wyspy oraz podziwiać zjawisko wynurzania się lądu. Po dopłynięciu do Imeri Gramvousa będziecie mieli możliwość wejścia na twierdzę Wenecjan skąd rozpościera się zapierający widok m.in na lagunę Balos. Na wejście i zejście z twierdzy potrzebujecie około 30 minut, pozostanie Wam jeszcze sporo czasu na kąpiel w morzu i podziwianie okolicznej przyrody. Po około 2 godzinach spędzonych na lądzie, statek zabierze Was na lagunę Balos gdzie będziecie mogli relaksować się przez około 3 godziny w prawdziwym raju.

Na statku możecie wypożyczyć parasole przeciwsłoneczne, a na samej lagunie można skorzystać z dodatkowo płatnych leżaków. Jeżeli nie zdążyliście zjeść na statku w samoobsługowej restauracji, na lagunie znajduje się kantyna, w której możecie zakupić napoje czy drobne przekąski i lody. Po trzech godzinach statek zabierze Was w drogę powrotną do Kissamos. Około godziny 18:30-19 będziecie z powrotem w Agia Marina.   

Musicie pamiętać o:

  • -kremie do opalania
  • -ręcznikach plażowych
  • -nakryciu głowy

Cena wycieczki zawiera: transport z/do Agia Marina, bilet na statek, opłatę klimatyczną

*Program wycieczki może ulec zmianie w zakresie kolejności destynacji tzn. po dotarciu do protu w Kissamos pilot poinformuje w które miejsce statek dopływa jako pierwsze: Laguna Balos czy Gramvousa

Przykładowe ceny z samoobsługowej restauracji na statku:

  1. Woda 750ml     0,8e
  2. Cola, Fanta,Sprite     1,8e
  3. Piwo     2,5e
  4. Fredo Espresso.    2,5e
  5. Souvlaki     5,5e
  6. Kurczak z ziemniakami.    7,5e
  7. Sałatka Grecka     2,7e

W niektórych terminach wycieczki odbywają się w języku angielskim.

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *