Wąwóz Samaria

Wąwóz Samaria

Królowa wąwozów – Samaria, najdłuższy wąwóz Europy, to bardzo często cel pobytu na Krecie. Wiele osób rezerwując wakacje, od samego początku planuje zmierzyć się z tym pięknym, a jednocześnie wymagającym spacerem.

Trasa do przejścia to ponad szesnaście kilometrów w przepięknej scenerii niesamowitej kreteńskiej przyrody.

Wycieczkę rozpoczynacie wczesnym rankiem- z Agia Marina autokar rusza o godzinie 6:00 by już około 7:40 dojechać do Omalos, gdzie możecie zjeść śniadanie.

O godzinie 8:15 jesteście w Xyloskalo, znajduje się tu wejście do wąwozu i start pieszej wycieczki jego szlakiem.

Około godziny 14-15 wychodzicie z wąwozu i kierujecie się do Ag. Roumeli gdzie macie czas na lunch i odpoczynek na południowym wybrzeżu – tutaj możecie też schłodzić się kąpielą w morzu.

Około godziny 16 zaplanowane jest spotkanie z przewodnikiem, który również podąża za Wami wąwozem i ma na Was oko 🙂 Przewodnik wręczy Wam bilety na statek, który zabierze Was w przyjemny rejs do Sougia lub Sfakia. W zależności od pogody, w tych miejscowościach będzie czekał autokar, który zabierze Was w podróż powrotną. Koło godziny 20:30 dotrzecie do Agia Marina.

Pamiętajcie, że wycieczka do Samarii jest wymagająca. Po drodze jest sporo przystanków na odpoczynek i na uzupełnienie wody pitnej. Trzeba mieć ze sobą wygodne obuwie, nakrycie głowy i chęć długiego spaceru w niezwykłych okolicznościach przyrody!

Cena wycieczki to 47€ za osobę dorosłą,

W cenie uwzględnione są:

-transport

-bilet wejścia do Wąwozu

-bilet na statek

W niektórych terminach wycieczki odbywają się w języku angielskim.

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *