Wąwóz Imbros

Wycieczka do wąwozu Imbros jest dobrym sprawdzianem przed wyprawą do królowej wąwozów – Samarii. Jest to bardzo przyjemny spacer o długości 7 km, podczas którego podziwiać będziecie kreteńską przyrodę w towarzystwie licencjonowanego przewodnika (j.angielski).

Spacer rozpoczyna się w tradycyjnej wiosce kreteńskiej Imbros, a kończy w wiosce Komitades. Wąwóz Imbros jest fragmentem trasy z Chanii do Chora Sfakion przez Góry Białe. To właśnie tamtędy ewakuowały się wojska alianckie podczas bitwy o Kretę w trakcie II wojny światowej. Zapierające dech widoki, różnorodna roślinność i ciasne przesmyki skalne. W najwęższym miejscu niecałe 2 m szerokości pomiędzy wysokimi skałami! Te wszystkie elementy z pewnością nadają spacerowi magiczny klimat. Podczas spaceru wzdłuż wąwozu, warto odpocząć w małej chatce i wsłuchać się w otaczającą przyrodę.

Po spacerze (2 – 2,5 h) autobus zabierze Was do Frangokastello na południowym wybrzeżu, gdzie będziecie mieli około 2 h czasu, między innymi na zwiedzenie twierdzy oraz kąpiel w morzu Libijskim.

Około godziny 15 planowany jest wyjazd na południowe wybrzeże w krętą drogę powrotną, która na pewno zachwyci Was cudownymi widokami, a przy odrobinie szczęścia i dobrej widoczności, może uda się dostrzec na horyzoncie Wyspę Gavdos – najdalej na południe wysuniętą część Europy.

Powrót do Agia Marina planowany jest na godzinę 17 – 17:30

Wycieczki do Wąwozu Imbros odbywają się w środy.

W niektórych terminach wycieczki odbywają się w języku angielskim.

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *