Wąwóz Samaria – opcja łatwa

Wąwóz Samaria – opcja łatwa.

Królowa wąwozów – Samaria, najdłuższy wąwóz Europy, to bardzo często cel pobytu na Krecie. Wiele osób rezerwując wakacje, od samego początku planuje zmierzyć się z tym pięknym, a jednocześnie wymagającym spacerem.

Standardowo trasa do przejścia to ponad szesnaście kilometrów w przepięknej scenerii niesamowitej kreteńskiej przyrody. Zdajemy sobie sprawę, że to bardzo długi spacer. Wychodzimy na przeciw osobom, które chciałyby poczuć klimaty Samarii, a jednocześnie nie do końca podczas wakacji chcą aż tyle spacerować. Spacer po wąwozie można rozpocząć od dołu czyli od morza. To sami zdecydujecie jak długo chcecie spacerować. W każdym momencie można zawrócić do Agia Roumeli gdzie czeka na Was plaża oraz dobre tawerny.

Wycieczkę rozpoczynacie wczesnym rankiem- z Agia Marina autokar rusza o godzinie 6:00 by już około 7:40 dojechać do Omalos, gdzie możecie zjeść śniadanie.

O godzinie 8:15 jesteście w Xyloskalo, znajduje się tu wejście do wąwozu i start pieszej wycieczki jego szlakiem. Wy zostajecie w autokarze, który zabierze Was do Sougia na godzinę 9, skąd popłyniecie do Agia Roumeli statkiem. Koło godziny 9:45 przypłyniecie do Agia Roumeli i właśnie od tego miejsca zaczniecie swoją wędrówkę w górę wąwozu. O godzinie 17:30 musicie być z powrotem w porcie w Agia Roumeli gdzie ponownie wsiadacie na statek do Sougia.

Koło godziny 20:30 dotrzecie autokarem do Agia Marina.

Pamiętajcie, że wycieczka do Samarii jest wymagająca. Po drodze jest sporo przystanków na odpoczynek i na uzupełnienie wody pitnej. Trzeba mieć ze sobą wygodne obuwie, nakrycie głowy i chęć spaceru w niezwykłych okolicznościach przyrody!

Cena wycieczki to 52€ za osobę dorosłą,

W cenie uwzględnione są:

-transport

-bilet wejścia do Wąwozu

-bilety na statek

Wycieczki do Wąwozu Samaria – opcja łatwa odbywają się w poniedziałki i wtorki.

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *